Поляки успішно торгують українськими продуктами у Вроцлаві
У Польщі стає все більше продовольчих магазинів зі Сходу. Один із таких закладів – магазин “Одеській ринок” дуже активний у центрі Вроцлава.
Власники визнають, що бізнес був натхненний і спостереження за тим, як польські магазини працюють за кордоном, наприклад у Великобританії. Пан Домінік та його дружина Беата вирішили відкрити свій бізнес три роки тому. Вони вирішили займатися торгівлею, але знали, що як маленький магазин у них немає шансів проти комерційних гігантів, таких як Biedronka, Lidl або Dino.
“Ми бачили, наскільки популярні польські магазини у Великобританії. Ми вирішили пересадити його на польську землю, – розповідає Business Insider Polska пан Домінік”.Про конкретні цифри він говорити не хоче, але розкриває, що вклав у цю ідею кілька сотень тисяч злотих.
Вони вирішили відкрити східну продовольчу крамницю в Олбіні у Вроцлаві, за десяток хвилин ходьби від центру міста.
За скромними підрахунками, навіть кожен десятий житель Вроцлава родом з України. Тож основні товари тут з України, але в магазині також представлені російські, білоруські, литовські, грузинські та вірменські товари.
Купують і поляки
Але не українці є найчисельнішою групою покупців” Одеського ринку”. Є багато поляків, які цікавляться продуктами з-під східних кордонів. На кількох піддонах, що залишилися перед магазином, ви знайдете коробки з солодощами, замороженими продуктами чи згущеним молоком. Плюс напої – лимонади, пиво і вино.
“Щотижня до нас надходить шість піддонів з товаром.Після нас у Вроцлаві відкрилося ще кілька магазинів такого типу, але там постачальники везуть максимум один піддон на тиждень, – підкреслює власник”.
Отже, що найбільший попит? Беззаперечним лідером є сало. “Це культова закуска для східної сільської місцевості, але не тільки. Його також їдять у Києві, зазвичай під час застілля з випивкою. Ідеально для «перекусу», – каже один з клієнтів.
Ціна? 30 злотих за кілограм, приблизно стільки, скільки якісна яловичину в гіпермаркеті . Але, як бачите, клієнтів це не лякає.
“Так, клієнти бачать, що ціни дещо вищі, ніж у рідній країні, але, будь ласка, пам’ятайте, що ми все одно маємо все це привезти. А це витрати”, – пояснює пан Домінік.
Традиційний пельмені користується великою популярністю, в тому числі і серед поляків. Замовляти доводиться дуже часто, бо холодильники дуже швидко спорожняються.
“І, звісно, «зефірки» теж дуже популярні”, – додає Домінік.
Українці приходять до магазину за згущеним молоком, яке, «додають майже до всього». Список найпопулярніших товарів у магазині доповнює алкоголь та популярна в Україні в’ялена риба.
Так що в холодильниках повно окремих видів. У нас можна знайти сушені анчоуси, а також щуку та судака. Ціна? Навіть 120 злотих за кілограм. Є також свіжа та копчена риба, звичайно.
Також по сусідству ми можемо знайти товари, яких не могло не бракувати в жодному магазині з російською продукцією. Йдеться про ікру.
Вже не тільки Вроцлав
Власник “Одеського ринку” зізнається, що бізнес йде дуже добре. Настільки, що кількість працівників уже зросла до 16 осіб. В основному жінки з України. Все тому, що по всій Польщі вже з’явилося кілька нових об’єктів.
“Наприклад, у Катовіце у нас такий великий магазин” , насправді це майже як супермаркет, – хвалиться він, показуючи на екрані телефону живу картинку з локального моніторингу.
Ймовірно, цього року також відкриється магазин у варшавському районі Воля.
Як він додає, у нього також було багато запитів із Легниці, що за кілька десятків кілометрів від Вроцлава. Саме там у 1990-х роках ще перебували російські війська, тому східна громада в цьому місті дуже численна.
“У нас було багато замовлень в інтернет-магазині, чи доставимо товар до Легниці. Тож ми також вирішили відкрити там невеликий магазин, який уже успішно працює”, – зізнається власник.
Джерело: https://businessinsider.com.pl/